Strona główna | Kontakt 
 
O farbach
Artykuly
Porady
Teoria
Forum
Kontakt
phorum - Farby -
Farby

 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |     Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Renowacja rowera.
Autor: Maciej (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2004-07-31 16:02:16

W jaki sposób przygotować rower do malowania i jakich użyć farb aby powłoka była trwała bez zacieków, smug i z połyskiem. Myślałem o lakierach samochodowych firm np. DuPont bądź Sikkens. Nie wiem czy zdzierać starą farbę całkowicie czy może wystarczy jej zmatowienie drobnym papierem ściernym. Jeśli zdzierać to czy stosować pod farbę jakiś podkład?

Odpowiedz na tę wiadomość

 Reklama ...

 
 Re: Renowacja rowera.
Autor: kama (---.reynet.pl)
Data:   2004-08-13 16:56:18

no właśnie, mnie to też bardzo interesuje
czy po potraktowaniu ramy rozpuszczalnikiem nalezy połozyć coś antykorozyjnego (np Hammereid)?czy od razu farbę/lakier/spray?

Odpowiedz na tę wiadomość
 
 Re: Renowacja rowera.
Autor: MoNA (---.debacom.pl)
Data:   2004-08-17 22:48:18

HELLOO Ja Mam Zamiar Malować Rower Ale Nie Wiem Jakiej Farby Użyć.../?\ To Też osatnio Próbowałam SPREYEM Ale Jak Na Złość Zostały /Mi Smugi I Zabrakło Mi SPREYA ...hehe

Odpowiedz na tę wiadomość
 
 Re: Renowacja rowera.
Autor: Maciej (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2004-08-18 21:19:54

Nie doczekawszy się żadnej rady pokombinowałem sam. Kupiłem lakier samochodowy firmy Sikkens i udałem się do zaprzyjażnionego mechanika który posiada odpowiednie do malowania przyrządy. Ponieważ rower nie miał żadnych oznak rdzy więc lakier został położony bezpośrednio na oczyszczoną papierem ściernym ramę. Efekt malowania jest dokładnie jaki chciałem tzn. trwała, gładka, błyszcząca powierzchnia bez smug i zacieków.

Przy okazji odradzam stosowania popularnych lakierów renowacyjnych w spraju (np Deco Lack czy jakoś tak). Dają nierówną powierzchnię miejscami gładką i błyszcząca, a miejscami lekko matową. Największą jednak ich wadą jest niewielka odporność na zarysowania.

Odpowiedz na tę wiadomość
 
 Re: Renowacja rowera.
Autor: Eryk (62.29.248.---)
Data:   2009-07-16 16:03:35

Malowałem starą damkę, Polska Gazelę ze stalową ramą. Aby efekt malowania był naprawdę dobry a nie tylko zadowalający, należy ramę oczyścić ze starej powłoki lakierniczej. To proces żmudny i potrzeba do tego narzędzi. Sam papier ścierny się nie nadaje bo często lakier nakładany jest proszkowo a tego cholerstwa trudno sie papierkiem pozbyć. Tak więc wiertarka i tarcza druciana (x3 szt.) i kilka godzin darcia. Potem odtłuszczanie bo po spoconych łapkach nachodzi korozja. Najlepiej rękawiczki hirurgiczne papier ścierny pięćsetka i dopieszczanie. Potem należy ramę kilka razy przetrzeć sirytusem lub rozpuszczalnikiem.
Następnie kilka warstw podkładu, kilka warstw koloru bazowego i na końcu przezroczysty tzw. finer, który daje połysk i elastycznośc powłoce.
Jak tak zrobisz będzie cacy!

Odpowiedz na tę wiadomość
 Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek  
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
  jestem maszyną
jestem człowiekiem

 Polityka prywatności | Copyright © 2000- 2018 Biuro RCS | Webdesign | Hosting | Fotografia cyfrowa